עברית English

 

סופג אנרגיה קבוע מסוג  - TAU-II
נבחן לרמות TL-3  TL-2  - תקן אמריקאי


הוראות ההרכבה וההתקנה

1. תחילה על מזמין העבודה לסמן ולהודיע על המיקום המדויק שבו יותקן סופג האנרגיה, האם יעמוד בפני עצמו, או שיחובר בצד הסופי שלו למעקות פלדה או בטון.
2. לפי גודל הסופג המבוקש יש לבצע הכנת תשתית מבטון מסוג 200 – B אשר עומקו יעלה על 25 ס"מ, ואורכו ורוחבו יהיו במידות הסופג המבוקש עם מקדם ביטחון של עוד 25 ס"מ מכל צד, מומלץ לשלב רשת ברזל ביציקה.
3. תחילה יש לחבר את קורות הפלדה הצידיות עם מתקני התאים, וזאת בעזרת תמיכות מתכת וברגים שאת כולם מספק היצרן (אין לבצע חיזוקים בשלב זה של הברגים).
4. יש לחבר את יחידת "המעצור האחורי"  "BSCKSTOP"  לתשתית הבטון, הפעולה נעשית על-ידי קדיחה וחיבור המתקן לבטון על-ידי ברגים ודבק אפוקסי מיוחד.
5. בקידמת הסופג מתחת למקום "האף" יש לחבר שני עוגנים עצמאיים, "INDEPENDENT – ANCHOR " המחוברים לבטון על-ידי ברגים ודבק אפוקסי מיוחד.
6. מתחת להתקן יש למתוח את הכבל המחבר בין המעצור האחורי לבין העוגנים, המתיחה נעשית בעזרת ידית כוח המותחת את הכבל עד לגבול הנדרש.
מתיחת הכבל חייבת להיות גמישה מעט, כדי לספוג את האנרגיה של המכה, ולאפשר את תזוזת התאים.
7. בשלב הסופי מושחלים ידנית התרמילים לתוך חלל התאים. תחילה התרמילים מסוג – A שניתן לזהותם לפי החורים המוטבעים בהם, מותקנים בקידמות הסופג ואילו התרמילים מסוג B נמצאים בסדר עולה עד לסוף הסופג, מספר התרמילים בסופג הוא פונקציה של רמת המהירות הנדרשת.
לאחר פגיעה בסופג יוחלפו בד"כ יחידת האף, והתרמילים שנפגעו בתוך התאים.
8. יש לבצע חיזוק העוגנים והכבל 24 שעות לאחר ההרכבה וההתקנה.
9. הדבקה של מחזיר אור "באף" של הסופג, המחזיר אור יהיה "מסוג "H.I. או "יהלום" עם הצבעים המאושרים על-ידי הוועדה הבין-משרדית, מומלץ להדביק גם תמרור ב-49 כדי לכוון ממרחק את הנוהגים ברכב ולהזהירם במועד מוקדם שהכביש מתפצל לשניים.
הסופג מורכב ממנגנון מסילות טלסקופי מפלדה עם תופים פלסטיים סופגי אנרגיה ומיוצר ברוחבים ואורכים שונים.

מספר קטלוגי  -   30 T  070 PBC 
                          30 T  100 PBC                           
מספר בספר רשימת ההתקנים – ד'  - 11-3.