עברית English
סימון צבע ל''קיים ארוך'' ונגד החלקה של רכב דו-גלגלי


סימון כבישים

 

 

חב' נתיבי זהב בעלת מוניטין בסימון צבע בכבישים מאז שנת 1981, וזאת הודות לציוד ולמפעילים המקצועיים שהם "נכס עוגן" בחברה.

 

החברה בארבעים שנות פעילות הייתה מעורבת כמעט בכל סימון צבע בכביש אשר בוצע ברחבי המדינה.

 

בבעלות החברה 2 מכונות ייעודיות לקווים אורכיים, המצוידות במערכת תיעוד ובקרה ממוחשבת.

בנוסף, גם 2 מכונות ייעודית לסימון קווי אורך וצמתים בצבע "לקיים ארוך – דו-רכיבי".

 

בנוסף, לחברה ציוד סימון ייעודי לביצוע שאר סימוני הכביש הנדרשים במחלפים, ובצמתים עירוניים ובין-עירוניים.

 

החברה מוסמכת כספק מורשה לביצוע עבודות סימון כבישים בפרויקטים מטעם חברת ״נתיבי ישראל״, בכל סוגי חומרי הסימון, כולל ביצוע של סימונים ל"קיים ארוך" בצבע דו-רכיבי, כאשר את החומרים מייבאים מגרמניה, באישור הוועדה הבין-משרדית להתקני תנועה ובטיחות.

 

 


המבחן האמיתי שבו צבע יכול להפוך כביש לבטוח יותר!

סימון הכביש, הוא מרכיב חיוני ביצירת סביבת כביש בטוחה ויעילה יותר. המפתח הוא לרוב "החזר אור", אולם גם יישום הצבע בטקסטורות שונות, תמנע ממי הגשם להצטבר על-פני הצבע, ובכך תאפשר ראות טובה גם בתנאי נהיגה קשים כגון רטיבות, וראות סביבתית קלושה, טקסטורת "דמעות" ( DROPS ) למשל, גם תמנע החלקה של אופנועים.

סימוני כבישים נחשבו תמיד כמוצר זול ופשוט, כל אחד יכול לרכוש מכונה, ולהתחיל לצבוע, בשל כך, התרבו קבלני הכבישים, אולם השימוש במוצרים טובים ויעילים ירדה במשך השנים.

מוצרים העומדים לטווח ארוך עולים כסף רב יותר, אולם יתרונותיהם בבטיחות הכביש ברורים. במיוחד לאוכלוסיה המבוגרת, אשר כמות הנהגים שלה גדל יחסית בשנים האחרונות.

בעבר החליטו הרשויות, ובצדק, להרחיב את סימוני הכבישים מרוחב 10 ס"מ ל-15-20 ס"מ בקווים אורכיים, דבר שהוכח כיעיל. 

פסים בהירים ורחבים יותר שיפרו את הבטיחות, וזו כבר עובדה ! בנוסף כדוריות זכוכית עם החזר אור גבוה יותר, בשל גודלם היחסי ואיכות הזכוכית שלהם מספקות ערך מוסף בטיחותי בכך שהן מציעות נראות לילה משופרת, והחזר אור גבוה במיוחד. זמן התגובה המינימלי של נהג ממוצע הוא כ-2 שניות, והוא משתנה בהתאם לאיכותו ורוחבו של הסימון.